Aktualności

Niecodzienna wizyta policjantów u przedszkolaków

Data publikacji 23.10.2022

W piątek dzieci z przedszkola miejskiego przy ul. G. Roweckiego z oddziałem przy ul. Zwycięstwa odwiedzili ostrowscy policjanci z psem Jasonem oraz ulubieńcem najmłodszych - maskotką.

Wizyty u przedszkolaków zawsze wywołują u ostrowskich policjantów uśmiech na twarzy. Dzieci mają dużą wiedzę o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w domu dlatego aktywnie uczestniczą w spotkaniach. Podczas takich wizyt przedszkolaki chętnie i bez skrępowania opowiadają o "małych grzeszkach rodziców" w postaci jazdy autem bez zapiętych pasów czy też prowadzenia rozmowy telefonicznej gdy kierują autem.

Tym razem do dzieci oprócz policjantów z wizytą przyszedł przewodnik wraz z Jasonem. Policjant przypominał jak postępować z własnym psem oraz co zrobić gdy zaatakuje obcy zwierzak. Policjant ćwiczył z dziećmi m.in postawę żółwia przed atakiem psa. W trakcie spotkania przewodnik zaprezentował umiejętności Jasona, który równie chętnie odwiedza przedszkolaków. Główne zadania Jasona to szukanie zaginionych osób oraz tropienie sprawców przestępstw, w tym zakresie ma już na swoim koncie sukcesy. Nie mniejszą atrakcją dla dzieci była również wizyta maskotki - Ostrowskiego Liska. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony