Aktualności

Nietrzeźwy z sądowym zakazem kierowania zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Data publikacji 18.10.2022

Kierowanie autem w stanie nietrzeźwości, złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i nie zatrzymane się do kontroli drogowej - za te trzy przestępstwa niebawem odpowie przed sądem 39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego.

Wczoraj rano policjanci z ostrowskiej „drogówki” mierzyli prędkość aut na terenie miasta. Na ul. Broniewskiego policjanci zauważyli toyotę, auto jechało z nadmierną prędkością. Wykonany pomiar wskazał ponad 80 km/h na obszarze zabudowanym. Policjant podawał tarczą sygnał do zatrzymania się, jednak kierujący autem nie reagował jadąc dalej. W związku z tym policjanci ruszyli w pościg za autem używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kilka ulic dalej, na ul. Małkińskiej policjanci zatrzymali kierującego, 39-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, z którym podróżowało dwóch pasażerów. Mężczyzna został przewieziony do ostrowskiej komendy i zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy i sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Niebawem 39-latek odpowie przed sądem za złamanie sądowego zakazu, kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za ostatnie przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony