Aktualności

Biegający luzem po ulicy pies bez obowiązkowych szczepień = konsekwencje finansowe dla właściciela

Data publikacji 03.10.2022

Apelujemy do właścicieli psów o odpowiednią opiekę nad czworonogami w tym w postaci obowiązkowych szczepień przeciwko śmiertelnej chorobie jaką jest wścieklizna.

W czwartkowy poranek dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o psie w typie owczarka niemieckiego biegającym luzem w pobliżu baseny przy ul. Trębickiego. Zwierzak miał być agresywny i zaatakował kobietę. Gdy na ma  wskazane w zgłoszeniu miejsce pojechali policjanci ustalili, że faktycznie pies zaatakował kobietę, jednakże nie doznała obrażeń wymagających pomocy lekarskiej. Na miejsce interwencji dotarł też właściciel psa. Niestety zwierzak nie miał obowiązkowych szczepień przeciwko wściekliźnie. Za brak odpowiedniego nadzoru nad psem i brak szczepień mężczyzna został ukarany mandatem.

Przypominamy właścicielom psów, że ulica to nieodpowiednie i niebezpieczne miejsce dla psa biegającego luzem bez nadzoru właściciela. Gdy pies nagle wbiegnie na ulicę tuż przed jadące auto może to mieć dla niego tragiczne skutki. Dodatkowo właściciel psa może byc pociągnięty do odpowiedzialności finansowej za powstałe szkody w aucie. Pamiętajmy, również o corocznym obowiązkowym szczepieniu psów przeciwko śmiertelnej chorobie jaką jest wścieklizna równie niebezpieczna dla ludzi.

zdj. poglądowe

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony