Aktualności

ROADPOL SAFETY DAYS w powiecie ostrowskim

Data publikacji 21.09.2022

ROADPOL Safety Days czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest akcją prowadzoną przez policję z uwagi na Europejski Tydzień Mobilności. Kampania prowadzona jest w całej Europie i jej celem jest promocja bezpiecznego zachowania na drodze co bezpośrednio wpłynie na zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych.

Dziś rano uczniowie ZSP im. mjr. H. Sucharskiego w Jelonkach wspólnie z ostrowską policją przeprowadzili w rejonie drogi W 627 działania profilaktyczno-edukacyjne Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja skierowana była do kierowców, którzy poprzez niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego mają istotny wpływ na pogorszenie bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie przygotowali transparenty mające na celu zwrócenie uwagi kierowców na kwestię bezpieczeństwa na drodze. 

Dzisiejsza akcja koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). ROADPOL Safety Days to coroczna kampania ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, przedszkolakom i uczniom ZSP im. mjr. H. Sucharskiego za dzisiejszą wspólną akcję.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony