Aktualności

3 miesięczny areszt za uszkodzenie auta poprzez podpalenie

Data publikacji 01.09.2022

Najbliższe 3 miesiące 34-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego spędzi w areszcie. Taki środek zapobiegawczy zastosował sąd wobec mężczyzny za uszkodzenie mazdy poprzez podpalenie.

W poniedziałek po pólnocy dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o pożarze auta zaparkowanego na jednej z ostrowskich ulic. Niestety auto spłonęło doszczętnie. Na miejscu pracowali ostrowscy kryminalni zbierając m.in ślady niezbędne do identyfikacji sprawców. Efektem pracy policjantów było zatrzymanie jeszcze w poniedziałek dwóch mężczyzn do tej sprawy 34 i 22 latka z powiatu ostrowskiego. Zebrane przez policjantów dowody pozowoliły na przedstawienie im zarzutów współdziałania przy uszkodzenia auta poprzez podpalenie. Wczoraj prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd nie miał wątpliwości co do zasadności wniosku i postanowił o zatrzymaniu na 3 miesiące 34-latka, natomiast 22-latek decyzją sądu został zwolniony.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbaiwenia wolności, jednakże z uwagi na fakt, że mężczyzna działał w warunkach recydywy o wysokości kary zadecyduje sąd.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony