Aktualności

Nietrzeźwy weekend w powiecie ostrowskim

Data publikacji 24.08.2022

Podczas minionego weekendu ostrowscy policjanci zatrzymali 4 kierowców z czego trzech było nietrzeźwych a dwóch miało sądowy zakaz kierowania autem.

Podczas minionego przedostatniego weekendu wakacji ostrowscy policjanci zatrzymali 4 kierowców, w trzech przypadkach powodem kontroli była nietrzeźwość ponadto dwóch kierowców miało sądowy zakaz.

W sobotę późnym popołudniem w Małkini Górnej na ul. Nurskiej policjanci zatrzymali kierującego audi. Badanie stanu trzeźwości wykazło ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie, mężczyzna miał też orzeczony sądowy zakaz kierowania pojazdami.  Teg samego dnia przed godz. 21:00 w Podborzu na drodze K8 policjanci zatrzymali 35-latka z województwa podlaskiego kierującego vw passatem. Nietrzeźwy mężczyzna 2,3 promila alkoholu w organizmie podczas jazdy niezachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył bmw którym kierował trzeźwy 65-latek. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy.

W nocy z soboty na niedzielę na ul. Sikorskiego policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca poiwatu ostrowskiego. Mężczyzna mając 1,3 promila alkoholu w organizmie uderzył w ogrodzenie posesji. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę w Starym Lubiejewie na ul. Słonecznej policjanci zatrzymali kierującego fordem 36-latka z powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna zdecydował się na kierowanie autem pomimo zakazu wydanego przez ostrowski sąd.

Kierujący niebawem odpowiedzą przed sądem za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo wydanego zakazu. W oby przypadkach mamy do czynienia z przestępstwami.

Przypominamy, że za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony