Aktualności

Mimo, że wpłaciły pieniądze na rachunek bankowy nie otrzymały zakupionych rzeczy

Data publikacji 18.08.2022

Niestety dwie mieszkanki powiatu ostrowskiego zostały oszukane podczas internetowych zakupów, pomimo wpłaty pieniędzy na rachunek sprzedawcy nie otrzymały zakupionych przedmiotów.

34-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego na początku sierpnia zauważyła na jednym z portalu ogłoszenie o sprzedaży roweru. Kobieta skontaktowała się ze sprzedawcą i ustaliła jaką kwotę powinna przesłać aby zostać szczęśliwą posiadaczką jednośladu. Niestety pomimo wpłaty na podany nr rachunku bankowego kilkuset złotych, kobieta nie otrzymała roweru. Podobna sytuacja przytrafiła się również na początku sierpnia 28-letniej mieszkance powiatu ostrowskiego. Kobieta na portalu zauważyła ofertę sprzedaży dziecięcego leżaczka za kilkaset złotych. Kobieta wpłaciła pieniądze ale leżaczka nie otrzymała.

Niestety oszuści nie próżnują i nadal wykorzystują internet do swoich przestępczych celów. Ponownie apelujemy do mieszkańców powiatu ostrowskiego aby podczas internetowych zakupów nie zgadzali się na wpłatę całej kwoty zanim zakupiony towar nie zostanie dostarczony. Niestety przez internet nie zweryfikujemy wiarygodności sprzedawcy dlatego wybierajmy opcję zapłaty za pobraniem, gdy zamówiony produkt otrzymamy. Wpłacając całą kwotę istnieje duże ryzyko, że nie otrzymamy produktu tylko stracimy czas, pieniądze i nerwy.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony