Aktualności

Nietrzeźwy kierujący doprowadził do zdarzenia drogowego!

Data publikacji 16.08.2022

W dniu 13 sierpnia 2022r w miejscowości Pałapus Szlachecki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego

W dniu 13 sierpnia 2022r w godzinach wieczorowych w miejscowości Pałapus Szlachecki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna lat 37 będąc  stanie nietrzeźwości wynik 1,66 mg/l kierował pojazdem marki Suzuki Jimmy. W wyniku niedostosowania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni a następnie wjechał do rowu wywracając pojazd na bok. Mężczyzna nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Dalsze czynności prowadzą policjanci z WK KPP Ostrów Mazowiecka.

Kierującemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz musi on się także liczyć z konsekwencjami prawnymi jak i finansowymi za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.  

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki. 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony