Aktualności

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez funkcjonariuszy

Data publikacji 04.08.2022

W dniu wczorajszym policjanci z KPP Ostrów Maz. udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu.

W dniu 3 sierpnia  2022r około godziny 8:30 w miejscowości Pałapus funkcjonariusze Wydziału Ruchu  Drogowego KPP Ostrów Maz. dokonali zatrzymania pojazdu marki VW Golf którego kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna lat 65 został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił 0,83 mg/l. Dalsze czynności prowadzą policjanci z WK KPP Ostrów Mazowiecka.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne skutki.

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

 

 

Powrót na górę strony