Aktualności

Biegamy oraz pomagamy

Data publikacji 01.08.2022

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach zorganizowała Wirtualny Bieg Charytatywny, z którego wpływ będzie całkowicie przeznaczony dla podopiecznych

W związku z Jubileuszem 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach zorganizowany został Wirtualny Bieg Charytatywny, z którego wpływy będą w całości przeznaczone dla podopiecznych fundacji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym sportowym przedsięwzięciu. Szczegółowe informacje dotyczące biegu oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej fundacji: www.fundacjapolicja.pl w zakładce Aktualności.

Wpisowe uzyskane z biegu zostanie przekazane na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ideą jest pokonanie dystansu w 25 minut i wpłata minimum 25 zł. Trasę można pokonać biegiem, marszem z kijkami, spacerem. Miejsce ani trasa są bez znaczenia - najważniejsza jest chęć niesienia pomocy potrzebującym rodzinom policjantów oraz wspólna zabawa. Ważne jest też to, aby zgodnie z regulaminem zmierzyć swój czas i dystans oraz udokumentować udział w wirtualnej imprezie. Bieg charytatywny na rzecz Fundacji trwa przez 25 dni- od 25 lipca do 18 sierpnia 2022r (zapisy realizować można do 10 sierpnia włącznie) https://zapisyonline.pl

Oprócz wymiernej finansowej pomocy podopiecznym Fundacji Bieg Charytatywny promuje również aktywność fizyczną, która jest najlepszym sposobem na walkę ze stresem, a także krokiem do wzmacniania własnego organizmu.

W ramach powyższego wydarzenia w ostatnich dniach policjanci i pracownicy Policji z KWP i KMP w Radomiu wystartowali w biegu wirtualnym organizowanym przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, która obchodzi swoje 25-lecie. Idea tegorocznego przedsięwzięcia jest szczytna - pomoc dzieciom i wdowom po policjantach, którzy oddali swoje życie na służbie. Udział w biegu, to nie tylko wyraz solidarności z rodzinami policjantów, którzy na rzecz innych złożyli najwyższą ofiarę, czyli swoje życie, ale także budowanie poczucia przynależności do grupy zawodowej, której naczelnym hasłem są słowa „Pomagamy i chronimy".

https://mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/69834,Biegamy-oraz-pomagamyichronimy.html


Zródło: KWP Radom


 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony