Aktualności

Mając 2,7 promila alkoholu w organizmie kierował autem

Data publikacji 25.07.2022

Apelujemy o reakcję w przypadku gdy nietrzeźwy kierowca próbuje odjechać autem, jeden telefon na nr alarmowy 112 może zapobiec tragedii na drodze.

Wczoraj po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zagłoszenie o nietrzeźwym kierowcy próbującym odjechać vw w Grądach ze stacji paliw przy drodze K-60. Na miejsce pilnie pojechali ostrowscy policjanci i uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę. 38-letni mieszkaniec gminy Wąsewo został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało 2,7 promila alkoholu w organzimie. Policjanci zatrzymali 38-latkowi prawo jazdy. Mężczyzzna odpowie przed sądem za przestępstwo.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony