Aktualności

Uroczyste obchody Święta Policji

Data publikacji 22.07.2022

Dziś przed południem w OMEDZE przy ul. Trębickiego odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Święta Policji z udziałem Z-cy KWP zs. w Radomiu mł.insp Piotra Janika. Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztof Szymański odebrał awans na stopień mł. insp.

Ostrowscy policjanci i pracownicy cywilni obchodzili dziś Święto Policji. Uroczyste obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowi Mazowieckiej podinsp. Krzysztofa Szymańskiego w asyście I Z-cy podinsp. Pawła Antośkiewicza oraz delegacji - przedstawicieli lokalnego samorządu i służb mundurowych pod obeliskiem upamiętniającym policjantów pomordowanych przez NKWD w Miednoje i Charkowie znajdującym się przy ostrowskiej komendzie. Następnie zaproszeni goście wraz  Z-cą KWP zs. w Radomiu mł.insp Piotrem Janikiem, kadrą kierowniczą, policjantami, policjantkami i pracownikami cywilnymi ostrowskiej komendy uczestniczyli w Mszy Świętej koncelebrowanej przez Jego ekscelencję ks. bp Diecezji Łomżyńskiej dr. Janusza Stepnowskiego, ks. Kapelana Marka Grudę i Ks. proboszczami z ostrowskich parafii. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości zebrali się w OMEDZE przy ul Trębickiego 10 gdzie odbył się apel. Po meldunku złożonym przez dowódcę uroczystości kom. Pawła Grabowskiego Z-cy KWP zs. w Radomiu mł.insp Piotrowi Janikowi oraz przywitaniu zaproszonych gości w osobach Starosty Powiatu Ostrowskiego Pana Zbigniewa Chrupka, Z-cy Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Pana Daniela Choinki, Kierownika Delegatury MUW w Ostrołęce Pana Marcina Grabowskiego, Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego Panów Mirosława Augustyniaka i Krzysztofa Winiarskiego, Wójtów Gmin z powiatu ostrowskiego, przedstawicieli służb z KMP w Ostrołęce, mł.insp Mirosława Olszewskiego,  KPP w Zambrowie mł.insp Krzysztofa Sewioło, KPPSP st.bryg. Janusza Iwanowskiego, płk. Leszka Iwańca Dowódcy 22 WOK, mjr. Agnieszki Chaberek Z-cy Dyrektora ZK w Przytułach Starych, ppor. Michała Hałysa z 52 Batalionu Lekkiej Piechoty w Komorowie oraz ostrowskich instytucji na codzień współpracujących z komendą głos zabrał podinsp. Krzysztof Szymański  dziękując za codzienną trudną służbę. Po odczytaniu rozkazów o mianowaniu na wyższe stopnie Z-ca KWP zs. w Radomiu mł.insp Piotr Janik wręczył rozkaz o awansie Komendantowi podinsp. Krzysztofowi Szymańskiemu na stopień mł.insp. Następnie awanse odebrali ostrowscy policjanci z rąk Z-cy KWP zs. w Radomiu mł.insp. Piotra Janika w asyście Komendanta Powiatowego Policji mł.insp. Krzysztofa Szymańskiego, łącznie w tym roku awansowały 44 osoby.

Podczas uroczystości pracownicy służby cywilnej z ostrowskiej komendy odebrali rozkazy o nagrodach z rąk Z-cy KWP zs. w Radomiu mł.insp Piotra Janika i Komendanta mł.insp Krzysztofa Szymańskiego. Następnie wręczono Medale XXX-lecia podkom. Marcinowi Kędzierskiemu Z-cy Komendanta małkińskiego komisariatu, asp. szt. Arturowi Lasoniowi Z-cy Dyżurnego w ostrowskiej komendzie oraz dwóm emerytowanym policjantom Panom Arkadiuszowi Gruszczyńskiemu i Cezaremu Sokołowskiemu. Odznaczenia wręczył Komendant mł.insp Krzysztof Szymański z Przewodniczącym NSZZP w Ostrowi Mazowieckiej asp.szt. Markiem Brzuskim. Corocznie podczas Święta Policji wręczane są nagrody Policjantki i Policjanta Roku. W tym roku tytuł policjantki 2022r. zdobyła sierż. szt. Emilia Podbielska natomiast Policjanta 2022r. sierż.szt. Marcin Głowacki. Ostatnim elementem uroczystego apelu było wręczenie odznaczeń PRO Masovia przyznawanych przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. Odznaczenia z rąk Kierownika Delegatury MUW w Ostrołęce Pana Marcina Grabowskiego oraz Radnych Sejmiku Województwa Mazowieckiego Panów Mirosława Augustyniaka i Krzysztofa Winiarskiego odebrali st.asp. Adam Jastrzębski z ruchu drogowego, st.asp. Marek Morawski z Zespołu Nieletnich i Patologii Społecznej oraz mł.asp Edyta Powierza z wydziału kryminalnego. Z-ca KWP zs. w Radomiu mł.insp. Piotr Janik pogratulował awansowanym, odznaczonym oraz przypomniał jak trudna i niebezpieczna jest służba w Policji wspominając śmierć policjantów do której doszło w ostatnich dniach. Uroczysty apel zakończył meldunek złożony przez dowódcę uroczystości kom. Pawła Grabowskiego Z-cy KWP zs. w Radomiu mł.insp. Piotrowi Janikowi. Tradycją od kilku lat jest pamiątkowe zdjęcie awansowanych, odznaczonych i zaproszonych gości.

Wszystkim awansowanym, odznaczonym składamy serdeczne gratulacje.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony