Aktualności

Nietrzeźwi wybrali się na rowerową przejażdżkę, obydwoje zostali ukarani mandatem

Data publikacji 21.07.2022

Dwie nietrzeźwe osoby wybrały się wczoraj wieczorem na rowerową wycieczkę podczas której rowerzysta wywrócił się na jezdnię, na szczęście dla niego nie odniósł poważniejszych obrażeń. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości obydwoje zostali ukarani mandatem po 2500zł.

Wczoraj przed godz. 22:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o nieprzytomnym mężczyźnie leżącym w Brudkach Starych. Gdy policjanci dojechali na miejsce była karetka pogotowia. Policjanci ustalili, że 56-letnia kobieta i 28 letni mężczyzna wybrali się rowerami z Zastawia do Przedświcia. W pewnym momencie mężczyzna wywrócił się, na szczęście dla niego nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci szybko odkryli co było powodem utraty równowagi mężczyzna miał ponad 2,8 promila a kobieta 1,4 promila alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości obydwoje zostali ukarani mandatami w kwocie 2500zł.

Ta sytuacja jest doskonałym przykładem na to dlaczego kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości stanowi poważne zagrożenie dla samego kierującego jak i innych osób znajdujących się na jezdni. Wystarczy chwila i rowerzysta wywróci się na jezdnię, jeżeli będzie za nim jechało auto nieszczęście gotowe.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony