Aktualności

2 miesięczny areszt dla sprawcy przemocy domowej

Data publikacji 19.07.2022

Sprawcy przemocy domowej nie są bezkarni, wczoraj postanowieniem Sądu 57-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego spędzi najbliższe 2 miesiące w areszcie.

W piątek małkińscy policjanci zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Mężczyzna będąc pod działaniem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad najbliższymi osobami dochodziło nawet do gróźb pozbawienia życia. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił Prokuratorowi na wystąpienie z wnioskiem do Sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Wczoraj Sąd rozpatrzył pozytywnie ten wniosek i postanowił o zastosowaniu 2 miesięcznego aresztu.

Znęcanie fizyczne to m.in bicie, rzucanie przedmiotami, głodzenie, odmawianie wydawania pożywienia czy napojów, zmuszanie do przebywania na zewnątrz przy niskiej temperaturze, wydawanie poleceń wykonywania upokarzających czynności, wyrzucanie z domu, wyrywanie włosów czy przypalanie papierosem. O przemocy psychicznej mówimy w przypadku stosowania wyzwisk, upokorzenia, szantażu, gróźb i manipulacji. Niestety przemoc psychiczna jak i fizyczna częściej jest stosowana przez mężczyzn wobec kobiet. Osobą będąca ofiarą przemocy domowej nie powinna zwlekać ze zgłoszeniem tego przestępstwa aby nie doszło do tragedii. Każdej osobie zostanie udzielona pomoc.

Zgodnie z art 207 §  1. KK  Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony