Aktualności

Trwa seria spotkań pod hasłem „Bezpieczne wakacje”

Data publikacji 09.07.2022

Mamy wyczekany czas wakacyjny lecz nie zapominajmy o naszym wspólnym bezpieczeństwie. Dlatego też policjanci tutejszej jednostki w minionym tygodniu odwiedzili kolejne półkolonie.

W minionym tygodniu funkcjonariusze tutejszej jednostki policji przeprowadzili kolejne spotkania profilaktyczne z uczestnikami półkolonii odbywających się na terenie powiatu ostrowskiego w których brały udział również pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej. Spotkania odbyły się między innymi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej, w MOSIR Ostrów Maz. ul. Trębickiego, w Szkole Podstawowej w Zarębach Kościelnych oraz w ośrodku wypoczynkowym NOE w Broku gdzie odbywały się zajęcia półkolonii zorganizowane przez szkołę językową Eureka.

W trakcie wizyt policjanci przekazali podstawie informacje na temat bezpieczeństwa podczas spędzania czasu nad wodą, w mieście czy też na wsi. Omówiono posługiwanie się numerem alarmowym 112. Ponadto omówiono podstawowe przepisy ruchu drogowego podczas poruszania się pieszo, rowerem czy też hulajnogą a także przypomniano o właściwym zachowaniu wobec osób obcych i bezpańskich zwierząt. Tego typu spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.  

Apelujemy do rodziców aby również przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zarówno na drodze, nad wodą jak i w domu tak aby ten czas wakacyjny upłynął w miłej atmosferze a we wrześniu mogły wrócić bezpiecznie do szkół.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony