Aktualności

Z wizytą u Skautów Europy na wakacyjnym obozie w Powiecie Ostrowskim

Data publikacji 09.07.2022

W dniu 8 lipca 2022r została przeprowadzona kontrola obozu harcerskiego zorganizowanego na terenie powiatu ostrowskiego. Dokonano sprawdzenia obozowiska pod kątem bezpieczeństwa oraz udzielono opiekunom i harcerzom cennych wskazówek. Gościem specjalnym wizyty był Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego PSP.

Mamy sezon wakacyjny, dlatego też trwa policyjna akcja „Bezpieczne wakacje”. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zostały zobligowane do kontrolowania obozów harcerskich jak i też koloni i półkolonii zorganizowanych na terenie każdego powiatu. Dlatego też policjanci z Komendy Powiatowej Policji w
Ostrowi Mazowieckiej wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych w tutejszego powiatu wraz z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowi Mazowieckiej w dniu 8 lipca 2022r odwiedzili obozowisko harcerskie by sprawdzić stan bezpieczeństwa jego uczestników oraz przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Obozy harcerskie zorganizowane zostały w lesie w rejonie miejscowości Nowa Osuchowa. Obecnie wypoczywa tam około 40 harcerek z żeńskiej drużyny „Skautów Europy”, którzy przyjechali na obóz z Warszawy i okolic.

Policjanci i strażacy sprawdzili to miejsce pod kątem dostosowania funkcjonującego obozu do obowiązujących przepisów. Zostało także sprawdzone zapewnienie drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych, zabezpieczenie miejsc noclegowych i kąpielisk. Ponadto uczestniczki obozu, pod czujnym okiem strażaków miały okazję sprawdzić umiejętność posługiwania się gaśnicą proszkową. Wszystko to w trosce o zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie obozowiska.

Prowadzący spotkanie mieli za zadanie przekazać podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku. Opiekunom udzielono kilku cennych wskazówek mających istotny wpływ na stan bezpieczeństwa na terenie obozu. Gościem specjalnym spotkania był  Rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP- bryg. mgr inż. Karol Kierzkowski.

Tego typu spotkania wpisują się również w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

W trakcie spotkanie uczestniczki obozu otrzymały elementy odblaskowe oraz mapy powiatu ostrowskiego przekazane przez Starostwo Powiatowe.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony