Aktualności

Bezpieczne wakacje - spotkania policjantów z dziećmi

Data publikacji 06.07.2022

Trwają wakacje, policjanci wykorzystują ten czas na spotkania z najmłodszymi aby rozmawiać o bezpieczeństwie w wolnym od szkoły czasie.

Ostrowscy i małkińscy policjanci wykorzystują wakacje do organizacji spotkań z najmłodszymi spędzającymi lato na półkoloniach organizowanych przez urzędy, ośrodki kultury oraz sportu. Policjanci odwiedzają najmłodszych z przedstawicielkami sanepidu i rozmawiają o bezpieczeństwie podczas pobytu nad wodą w ramach akcji oraz jak bezpiecznie rowerzyści i piesi powinni korzystać z drogi. Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności przez dzieci w kontaktach z bezpańskimi zwierzętami oraz obcymi osobami a także kiedy należy użyć nr alarmowego 112. Na spotkaniach z najmłodszymi policjanci wykorzystują m.in miasteczko ruchu drogowego do nauki bezpiecznego poruszania się po drodze. Tego typu spotkania odbyły się w GOK w Małkini Górnej oraz budynku MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej.
 
Apelujemy do rodziców aby również przypominali dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zarówno na drodze, nad wodą jak i w domu.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony