Aktualności

Nie jesteś pewien co do swojego stanu trzeźwości? sprawdź go w ostrowskiej komendzie zanim wsiądziesz za kierownicę auta, nie ryzykuj

Data publikacji 01.07.2022

Nietrzeźwi kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drodze, dlatego należy zastanowić się czy warto kierować autem po wypiciu alkoholu.

Przed nami pierwszy lipcowy weekend, czas wyjazdów oraz spotkań towarzyskich po ciężkim upalnym tygodniu pracy. Podczas spotkań na stole może pojawić się alkohol. Zanim wsiądziesz za kierownicę auta po wypiciu alkoholu i przekręcisz kluczyk w stacyjce zastanów się jak ta pochopna decyzja może wpłynąć na Twoje dalsze życie i innych osób, które przypadkiem pojawią się na drodze. Jeżeli zaplanowałeś spotkanie towarzyskie z alkoholem zapewnij sobie kierowcę aby bezpiecznie wrócić do domu. Jeżeli nazajutrz nie jesteś pewny swojego stanu trzeźwości możesz go zbadać na Promilerze w recepcji ostrowskiej komendy. Badanie zajmie tylko chwilę i będziesz pewny czy możesz kierować autem.

Pamiętaj, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony