Aktualności

Ostrowscy i małkińscy policjanci kontrolują miejsca nad wodą objęte zakazem kąpieli aby nie doszło do nieszczęścia

Data publikacji 01.07.2022

Utrzymujące się od kilku dni tropikalne upały zachęcają do szukania ochłody nad wodą. W powiecie ostrowskim najbezpieczniejszym miejscem do kąpieli jest ostrowski basen, niestety mieszkańcy powiatu ostrowskiego częściej wybierają niebezpieczne miejsca niestrzeżone przez ratownika.

Utrzymujący się od kilku dni upał doskwiera wszystkim. Szukając ochłody wybieramy rzeki, jeziora aby chodź na chwilę odetchnąć od wysokich temperatur. Niestety często zapominamy o naszym bezpieczeństwie podczas letnich wyjazdów nad wodę wybierając nieodpowiednie miejsca do kąpieli. Pamiętajmy, że tylko w miejscu strzeżonym przez ratownika możemy czuć się bezpiecznie. Wybierając do kąpieli miejsca do tego nieprzeznaczone czyli powyrobiska żwirowe, rzeki narażamy swoje zdrowie a nawet życie. Jedno wejście do wody lub skok na tzw"główkę" może diametralnie zmienić nasze zdrowie a nawet życie.

W związku z tym ostrowscy i małkińscy policjanci prowadzą akcję profilktyczną poprzez przekazywanie do instytucji plakatów Myśl trzeźwo nad wodą oraz codziennie podczas służby również z Państwową Strażą Rybacką z Małkini Górnej kontrolują miejsca gdzie pomimo zakazu/oznakowania czarnym punktem wodnym mieszkańcy powiatu ostrowskiego kąpią się narażając swoje życie. Plakaty przekazywano urzędom gmin, ośrodkom zdrowia. Dzięki uprzejmości Koła PZW nr 34 w Komorowie plakat umieszczono również na tablicy w pobliżu powyrobiska żwirowego w Przyborowiu.

Jeszcze raz apelujemy o rozwagę i wybieranie bezpiecznych miejsc do kąpieli. Pamiętajmy, że alkohol nad wodą = tragedia.

mł. asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony