Aktualności

Oszustwo na znajomego z komunikatora

Data publikacji 01.07.2022

49-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego stracił prawie 4500 zł gdy oszust podający się za jego znajomego za pośrednictwem komunikatora poprosił trzykrotnie o pożyczkę. Dopiero po czwartej prośbie skontaktował się telefonicznie ze znajomym i usłyszał, że on nie prosił o żadne pożyczki.

Wczoraj 49-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że za pośrednictwem komunikatora skontaktował się z nim "znajomy". Mężczyzna trzykrotnie prosił o pożyczkę, 49-latek za każdym razem spełniał prośbę "znajomego" wykorzystując internetową formę płatności. Gdy za czwartym razem "znajomy" poprosił o pożyczkę 49-latek zadzwonił do niego i wówczas usłyszał, że ten nie wysyłał żadnych próśb o pożyczkę. Jego konto zostało przejęto i oszust podawał się za niego. W ten sposób 49-latek stracił 4500zł.

Jeszcze raz apelujemy o więcej ostrożności w kontaktach internetowych ze znajomymi. Pamiętajmy, że nie ma zabezpieczeń których nie można złamać i oszuści to wykorzystują. Dobry znajomy prosząc o pożyczkę powinien osobiście pofatygować się a nie wykorzystywać do tego komunikatory. Jeżeli otrzymamy prośbę o pożyczkę poprzez internetową formę płatności możemy być pewni, że jest to próba oszustwa.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony