Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez małkińskich policjantów

Data publikacji 27.06.2022

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie dla siebie i innych osób znajdujących się na drodze, dlatego zanim wsiądziesz na fotelu kierowcy po wypiciu alkoholu pomyśl o konsekwencjach.

W piątek przed południem małkińscy policjanci patrolowali teren Andrzejewa. Tam zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. 38-letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 38-latkowi prawo jazdy. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony