Aktualności

Za bezpodstawne zgłoszenie została ukarana mandatem

Data publikacji 23.06.2022

Przypominamy aby z nr alarmowego 112 korzystać z rozsądkiem, bezpodstawne wezwanie służb będzie miało konsekwencje prawno-finansowe.

Wczoraj wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie przekazane przez WCPR o kobiecie pobitej przez konkubenta. Na wskazane miejsce czyli do Małkini Górnej pojechali policjanci z komisariatu. Na miejscu była obecna zgłaszająca 37-latka. Kobieta była pod wyraźnym działaniem alkoholu, oznajmiła, że nie chce nic zgłaszać. W związku z bezpodstawnym wewaniem służb kobieta została ukarana mandatem. W pobliżu sklepu policjanci zauważyli konkubenta kobiety 45-latka. Mężczyzna pił alkohol w miejscu publicznym za co również został ukarany mandatem.

Przypominamy, że zgodnie z art 66 §  1 KW

Kto:

1) chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,

2) umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
 
§  2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony