Aktualności

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 08.06.2022

Mieszkańcy powiatu ostrowskiego korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i w ten sposób mają wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Warto podkreślić, że każda osoba mająca komputer z dostępem do internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od początku roku do wczoraj mieszkańcy powiatu ostrowskiego zgłosili 519 zagrożeń z czego 43 stanowiło żart/pomyłkę,46 zostało potwierdzonych, a 190 niepotwierdzono, 132 wyeliminowano, 10 jest w trakcie weryfikacji a 98 zostało przekazanych do innych podmiotów.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były m.in:

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 187

- nieprawidłowe parkowanie - 94

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 73

- przekraczanie dozwolonej prędkości- 57

- dzikie wysypiska śmieci - 19


Za wszystkie zgłoszenia dziękujemy, cieszy fakt, że mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony