Aktualności

Bezskutecznie próbował oszukać mieszkankę powiatu ostrowskiego

Data publikacji 03.06.2022

Oszuści nie próżnują i nadal szukają wśród mieszkańców powiatu ostrowskiego potencjalnych ofiar przestępstwa. Tym razem mieszkanka powiatu ostrowskiego nie uwierzyła w zmyśloną historię o pracowniku banku.

Wczoraj po południu do dyżurnego zadzwoniła mieszkanka powiatu ostrowskiego. Kobieta przekazała, że odebrała telefon od mężczyzny podającego się za pracownika banku. "Rzekomy" przedstawiciel banku wypytywał o rachunek bankowy oraz starał się wzbudzić niepokój u kobiety co do bezpieczeństwa zgromadzonych na koncie pieniędzy. Mężczyzna starał się wmówić, że pieniądze są zagrożone z uwagi na fakt, iż mieszkanka powiatu ostrowskiego dokonuje płatności internetowych. Oszust źle trafił z wymyśloną historią gdyż kobieta nie wykonuje takich transakcji więc nie uwierzyła w jego słowa. Tym razem nie doszło do oszustwa.
 
Przestrzegamy przed udzielaniem jakichkolwiek informacji o stanie rachunku bankowego obcym osobom podczas rozmowy telefonicznej. Podczas rozmowy telefonicznej nie widzimy kto jest po drugie stronie więc trudno zweryfikować dane osobowe, dlatego po każdym takim telefonie warto wybrać się do swojego banku wyjaśnić sytuację. Absolutnie nigdy nie należy otwierać przesłanych przez n/n osoby linków tym bardziej ich otwierać. Tym sposobem zainstalujemy na telefonie lub komputerze program umożliwiający oszustom zdalny dostęp do internetowego rachunku bankowego. Wówczas oszust będzie mógł posługiwać się nim jak właściciel.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony