Aktualności

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka

Data publikacji 01.06.2022

Dziś swoje święto mają wszystkie dzieci. Wszystkim pociechom, małym mieszkańcom nasze-go powiatu życzymy słońca, uśmiechu, codziennej dziecięcej beztroski, spełnienia marzeń i wiele szczęścia. Niech dzień Waszego święta, ale i każdy następny, będą pełne radości i zaba-wy, a ponad wszystko bądźcie zawsze bezpieczni.

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Policjanci, którzy każdego dnia starają się dbać o bezpieczeństwo najmłodszych, w tym dniu pragną im życzyć wszelkiej dobroci i samych słonecznych dni, uśmiechów, zabawy i szczęścia.

Pamiętajmy, że policjanci podczas każdej służby, każdego dnia, dbają o bezpieczeństwo dzieci, starają się również działać prewencyjnie i profilaktycznie, a także edukacyjnie.

Dzień Dziecka to również świetna okazja, aby przypomnieć rodzicom o bezpieczeństwie dzieci podczas zbliżających się wakacji. Pamiętajcie, wakacyjna beztroska sprzyja różnego rodzaju zagrożeniom, na które dzieci są narażone. Urlop nie zwalnia rodziców i opiekunów z odpowiedzialności za bezpieczeństwo pociech. Dlatego w tym okresie szczególnie należy zapewnić im opiekę i zainteresowanie, w maksymalnym stopniu uczestnicząc w spędzaniu przez nie wolnego czasu. Warto porozmawiać z dzieckiem o bezpiecznych zachowaniach podczas wypoczynku, uczulić na zagrożenia związane z kontaktami z nieznajomymi osobami, nieprzestrzeganiem zasad ruchu drogowego  czy sięganiem po różnego rodzaju używki. Policja apeluje także o to aby rodzice interesowali się, z kim i gdzie  nasza pociecha spędza czas poza domem.

Wszystkim dzieciom w tym szczególnym dniu życzymy bezpiecznego dzieciństwa, bo bezpieczne dziecko to szczęśliwe dziecko!

 

sierz.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony