Aktualności

Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim

Data publikacji 19.05.2022

Ostrowscy policjanci włączyli się w obchody Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa, policjanci odwiedzali uczniów w szkołach ale też przyjmowali najmłodszych - przedszkolaków w ostrowskiej komendzie.

Od 13 do 20 maja trwa Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa dedykowany najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Ostrowscy policjanci włączyli się w tą inicjatywę. Profilaktycy a także policjanci z WRD odwiedzali uczniów szkół aby rozmawiać na temat bezpiecznego poruszania się pieszych oraz rowerzystów po drodze aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kontaktach z obcymi osobami a także w jakiej sytuacji należy korzystać z nr alarmowego. Ze starszymi klasami profilaktycy omawiali zagrożenia występujące w internecie a także hejcie i mowie nienawiści. Podczas spotkań z przedszkolakami policjanci wykorzystywali do nauki bezpieczeństwa Miasteczko Ruchu Drogowego gdzie dzieci mogły nauczyć się zasad poruszania się po jezdni. Najmłodsze dzieci odwiedzał również Ostrowski Lisek oraz przewodnik z policyjnym psem.

W poniedziałek policjanci odwiedzili PSP im. mjr H.Sucharskiego w Jelonkach oraz w Przedszkolu nr 2 przy ul. G.Roweckiego. Policjanci wykorzystując Miasteczko Ruchu Drogowego uczyli dzieci bezpiecznego korzystania z jezdni, ponadto u dzieci był przewodnik z psem i zaprezentował umiejętności czworonoga. Natomiast w Jelonkach policjanci rozmawiali z najmłodszymi o nr alarmowym, bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, ostrożnym kontakcie z obcymi osobami , natomiast z klasami 4--8 policjanci poruszali tematy cyber przemocy oraz hejtu i mowy nienawiści.

Wtorek - policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z uczniami SP w Bogutach Piankach z klasami 4-8 gdzie omawiano poszczególne aspekty bezpieczeństwa zarówno w szkole jak i w domu.

Wtorek i środa to dni wizyt przedszkolaków z ostrowskiej komendzie. We wtorek przedszkolaki z ul. A.Krajowej natomiast w środę z ul.G.Roweckiego odwiedziły siedzibę ostrowskich policjantów. Dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z jezdni, miały okazję zobaczyć jak wygląda policyjny radiowóz.

Środa - policjanci z WRD odwiedzili uczniów klasy 4 i 7 PSP im. mjr. H.Sucharskiego. Rozmawiano o przepisach dot. osób korzystających z elektrycznych hulajnóg ponadto policjanci sprawdzali czy rowery z których korzystają uczniowie jako środek transportu do szkoły posiadają sprawne obowiązkowe wyposażenie.

W środę ostrowscy policjanci przyjęli również zaproszenie SP nr 2 im. Papieża Jana Pawła II na uroczyste obchody placówki w ogródku jordanowskim. Uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska policyjne motocykle wykorzystywane w służbie przez policjantów z WRD. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć Ostrowskiego Liska, który chętnie odwiedza nie tylko najmłodszych.

Czwartek- policjantka zajmująca się profilaktyką odbyła spotkanie z uczniami SP nr im. 18 Pułku Artylerii Piechoty Lekkiej w Ostrowi Mazowieckiej. Podczas wizyty w młodszych klasach za pomocą Miasteczka Ruchu Drogowego omawiano zasady bezpieczeństwa na drodze.

Natomiast policjantka z profilaktyki uczestniczyła w ćwiczeniach ewakuacyjnych PSP w Komorowie. Następnie spotkała się z uczniami klas najmłodszych. Dzieci miały okazję bezpiecznie poćwiczyć w Miasteczku Ruchu Drogowego przechodzenie przez jezdnię, ponadto najmłodszych odwiedził Ostrowski Lisek.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony