Aktualności

Podsumowanie działań NURD

Data publikacji 13.05.2022

Wczoraj ostrowscy policjanci prowadzili działania o nazwie NURD - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego które miały charakter ogólnopolski. Policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów ale i kierowców.

Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego to rowerzyści, piesi czyli osoby które są w mniejszym stopniu chronione niż kierowcy i pasażerowie aut w przypadku zderzenia. Wczoraj ostrowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego włączyli się w ogólnopolskie działania o nazwie NURD. Policjanci odnotowali 48 wykroczeń - winni byli zarówno piesi, rowerzyści jak i kierowcy aut. Główne grzechy pieszych to poruszanie się nieprawidłową stroną jezdni, rowerzyści jeździli jednośladem po chodniku również przejeżdżali rowerem przez przejścia dla pieszych. W pobliżu przejść doszło aż do 18 wykroczeń powodujących zagrożenie bezpieczeństwa.

Apelujemy zarówno do kierowców, pieszych jak i rowerzystów o stosowanie się do przepisów prawa, jeden błąd może kosztować zdrowie a nawet życie.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony