Aktualności

Sezon na niewybuchy

Data publikacji 20.04.2022

Wraz z rozpoczęciem wiosennych plac polowych ostrowska komenda otrzymuje więcej zgłoszeń o znaleziskach w postaci niewybuchów. Przypominamy aby absolutnie nie podnosić/przenosić czy dotykać niewybuchów.

Wczoraj przed południem 37-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił na nr alarmowy znalezienie na polu w Starym Lubiejewie niewybuchu. Na miejsce pojechali ostrowscy policjanci i ustalili, że podczas prac polowych 37-latek znalazł przedmiot przypominający niewybuch. Policjanci mający przeszkolenie w sprawie identyfikacji niewybuchów stwierdzili, że jest to granat moździerzowy o długości 30cm, cały skorodowany z zapalnikiem. O znalezisku dyżurny ostrowskiej komendy powiadomił JW w Wesołej. Policjanci zabezpieczali miejsce z niewybuchem do momentu odebrania go przez saperów.

Przypominamy o sposobie postępowania w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch.Pamiętajmy że absolutnie nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska. Miejsce, gdzie się znajduje należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. O znalezisku należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony