Aktualności

Deszczowa aura nie sprzyja zarówno kierowcom jak i pieszym

Data publikacji 20.04.2022

Od wczoraj nastąpiła zmiana aury, słonce schowało się za gęstymi chmurami i występują opady deszczu. Taka aura nie sprzyja zarówno kierowcom jak i pieszym, dlatego apelujemy o ostrożność na jezdni.

Dzisiejszy chłodny i deszczowy poranek przypomina raczej jesień niż początki wiosny. Taka aura nie sprzyja zarówno kierowcom jak i pieszym dlatego apelujemy o skupienie na drodze. Kilka minut po 8:00 na ul. Lubiejewskiej doszło do na szczęście niegroźnego zdarzenia z udziałem pieszego. Policjanci z WRD ustalili na miejscu, że 20-latek (trzeźwy)z powiatu ostrowskiego kierując volvo podczas opadów deszczu na prostym odcinku drogi potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych 51-letniego ( trzeźwego) mieszkańca pow. ostrowskiego. Na szczęście pieszy nie odniósł poważniejszych obrażeń. 20-latek został ukarany mandatem.

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne apelujemy zarówno do pieszych jak i kierowców o zachowanie ostrożności na drodze. Pamiętajmy, że po opadach deszczu nawierzchnia jezdni jest śliska i wydłuża się droga hamowania. Nagłe wejście na ulicę tuż przed jadące auto może skończyć się tragicznie. Natomiast kierowcy mają obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony