Aktualności

Podsumowanie Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu ostrowskiego

Data publikacji 19.04.2022

Święta Wielkiej Nocy minęły na drogach powiatu ostrowskiego bez poważniejszych zdarzeń drogowych.

Miniony długi świąteczny weekend minął na drogach powiatu ostrowskiego bez poważniejszych zdarzeń drogowych. Ostrowscy policjanci odnotowali jedynie 12 kolizji oraz zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

W niedzielny wieczór dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o aucie które zakończyło jazdę na ogrodzeniu posesji. Na miejsce pojechali policjanci i ustalili, że kierujący audi 26-latek z powiatu ostrowskiego nie mając uprawnień a mając promil alkoholu w organizmie stracił panowanie nad autem i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca nie odniósł obrażeń.

Mężczyzna odpowie niebawem przed Sądem za kierowanie autem bez uprawnień co stanowi wykroczenie oraz za przestępstwo kierowania autem w stanie nietrzeźwości. Apelujemy aby w przypadku zauważenia osoby która po wypiciu alkoholu zamierza kierować samochodem o stanowczą reakcję. Jeżeli nie mamy możliwości odebrania kluczyków od auta i niedopuszczenia do dalszej jazdy należy zadzwonić na nr alarmowy 112. Jeden tel może zapobiec tragedii na drodze.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

Powrót na górę strony