Aktualności

Kolizja 5 aut w tym ciężarówki na ul. Lubiejewskiej

Data publikacji 12.04.2022

Wczorajsza popołudniowa kolizja aż 5 aut w tym ciężarówki na ul. Lubiejewskiej pokrzyżowała plany innym kierowcom. Ostrowscy policjanci kierowali ruchem aby zminimalizować utrudnienia.

Ulica Lubiejewska będąca jednocześnie trasą W627 jest drogą o bardzo dużym natężeniu ruchu zarówno aut osobowych jak i ciężarowych. Wczorajsza kolizja aż 5 aut w tym ciężarówki z pewnością pokrzyżowała plany nie jednemu kierowcy. Ostrowscy policjanci kierując na miejscu ruchem aut dokładali wszelkich starań aby zminimalizować powstałe utrudnienia. Na szczęście dla uczestników kolizji nikt nie ucierpiał.
 
Kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą 62-latek z woj. lubelskiego nie zachował bezpiecznej odległości od toyoty kierowanej przez 64-latka z województwa podlaskiego uderzając w jej tył. Następnie ciężarówka uderzyła w jadące z naprzeciwka audi q5 kierowane przez 37-latkę z woj. mazowieckiego. W wyniku zderzenia toyota kierowana przez 64-latka uderzyła w drugą toyotę którą kierował 38-letni mieszkaniec woj. podlaskiego. Następnie 38-latek uderzył w tył audi a4 kierowanego przez 47-latka z woj.mazowieckiego. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi, do szpitala przewieziono jedną z pasażerek toyoty, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Czynności wyjaśniające przeprowadzi Zespół Wykroczeń ostrowskiej komendy.
 
Apelujemy do kierowców o zachowanie większej odległości od aut poprzedzających szczególnie na drogach o dużym natężeniu ruchu. Wystarczy, że kierowca jednego auta nie zdąży zahamować i występuje efekt domina. Przy większej prędkości takie zdarzenie może mieć tragiczne skutki.
 

 

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony