Aktualności

Podczas sprzedaży zamiast zarobić straciła pieniądze

Data publikacji 05.04.2022

Kolejna mieszkanka powiatu ostrowskiego podczas sprzedaży odzieży padła ofiarą oszustwa i straciła kilka tysięcy złotych.

Kolejna mieszkanka powiatu ostrowskiego padła ofiarą oszustwa. 28-latka postanowiła za pośrednictwem portalu wystawić na sprzedaż sukienkę. Odezwała się osoba zainteresowana zakupem. Podczas konwersacji kupująca przekonała, że wpłaciła pieniądze i przesłała na telefon i pocztą elektroniczą link. 28-latka otworzyła link i postępowała zgodnie z przekazaną instrukcją. Kobieta została przekierowana na stronę łudzącą podobną do witryny jej banku. Tam wprowadziła dane w postaci hasła. Potem otrzymała informacje sms-em z banku z kodem do autoryzacji, 28-latka potwierdziła go. Wówczas otrzymała informację, że z jej konta wypłacono na Litwie kilka tysięcy złotych.

To standardowy przykład oszustw których ofiarą padają ostrowianie. Niestety pomimo naszych licznych apeli mieszkańcy powiatu ostrowskiego nadal postępują nierozsądnie otwierając linki przekazane przez obce osoby. Wówczas umożliwiają sprawcom dostęp do internetowych rachunków bankowych i tracą pieniądze. Ponownie przestrzegamy i apelujemy o rozsądek i ostrożność.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony