Aktualności

Uwaga na niewybuchy - niebezpieczną pozostałość z okresu II wojny światowej

Data publikacji 28.03.2022

Wiosną ostrowska komenda otrzymuje więcej zgłoszeń na temat odnalezienia niewybuchów pozostałości z czasów II wojny światowej, pamiętajmy o zachowaniu ostrożności.

W sobotnie popołudnie dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o odnalezieniu w Małkkini Górnej przy ul. Kościelnej na skraju lasu ok. 300 metrów od cmentarza przez 49-letniego mężczyznę niwybuchu. Na miejsce pojechali policjanci i ustalili, że jest to pocisk artyleryjski dł. 30 cm, średnicy 10 cm z zapalnikiem, który po korozji odpadł. Policjanci zabezpieczają miejsce do momentu przyjazdu Patrolu Rozminowania.

Wiosną w lasach i polach szczególnie w wyniku prac rolniczych odnajdywane są pozostałości po czasach II wojny światowej.Przypominamy o zagrożeniu oraz sposobie postępowania w przypadku znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch. Nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać znaleziska. Miejsce, gdzie się znajduje niewybuch należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, szczególnie dzieci. O znalezisku należy powiadomić Policję. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony