Aktualności

Spotkania z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 18.03.2022

Ostrowscy policjanci prowadzą spotkania z młodszymi i starszymi dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu oraz w kontaktach z nieznanymi osobami.

Ostrowscy policjanci prowadzą spotkania z dziećmi w przedszkolach i szkołach podstawowych na temat bezpieczeństwa. Podczas wizyt policjanci omawiają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym pieszych oraz rowerzystów. Przydatnym narzędziem do prowadzenia tego typu zajęć jest miasteczko ruchu drogowego, które ostrowska komenda otrzymała w zeszłym roku od firmy MRÓWKA. Dziećmi mają okazję nauczyć się przechodzenia przez jezdnię w bezpiecznych warunkach. Ponadto podczas spotkań omawiane są zasady korzystania z nr alarmowego 112, zachowania ostrożności w kontaktach z nieznanymi osobami oraz z obcymi psami. Natomiast w starszych klasach policjanci rozmawiają o cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej nieletnich oraz hejcie i mowie nienawiści wobec osób, które zmuszone są do opuszczenia własnego kraju z uwagi na trwająca wojnę. Wizyty szczególnie u przedszkolaków uatrakcyjnia wizyta Ostrowskiego Liska rozdającego dzieciom balony oraz elementy odblaskowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej.
 
Tego typu spotkania odbyły się wczoraj w przedszkolu i klasach od I-VIII w PSP w Dybkach natomiast dziś w SP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach Piankach.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony