Aktualności

Mroźne noce, zwracajmy uwagę na osoby nietrzeźwe i bezdomne

Data publikacji 17.03.2022

Słoneczne marcowe dni ale noce jeszcze z przymrozkami dlatego apelujemy o zwracanie uwagi na osoby starsze, nietrzeźwe, bezdomne i schorowane.

Wczoraj wieczorem na ul. Słowackiego ostrowscy policjanci podczas patrolu zauważyli mężczyznę siedzącego na chodniku opartego o słup energetyczny. Od 62-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego policjanci wyczuli silną woń alkoholu, mężczyzna bełkotał i nie był w stanie utrzymać równowagi. Z uwagi na stan mężczyzny i zagrożenie dla jego zdrowia a nawet życia policjanci doprowadzili mężczyznę do jego domu, gdzie trafił  pod opiekę rodziny.

Z niecierpliwością czekamy na nadejście wiosny a wraz z nią ciepłych, słonecznych dni i nocy bez przymrozków. Pamiętajmy jednak, że marzec często przeplata wiosenne i zimowe akcenty, dlatego apelujemy o zwracanie uwagi na osoby schorowane, starsze, bezdomne i nietrzeźwe, które pozostawione wieczorem/w nocy same sobie na zewnątrz mogą być narażone na wychłodzenie. Wszelkie tego typu niebezpieczne sytuacje prosimy zgłaszać pod nr 112 lub bezpośrednio dyżurnemu ostrowskiej komendy pod nr tel. 47 704 42 00.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony