Aktualności

Bez uprawnień i nietrzeźwy kierował autem

Data publikacji 11.03.2022

Ostrowscy policjanci WRD zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego bez uprawnień.

Wczoraj po południu w Ostrowi Mazowieckiej na ul. gen. W Sikorskiego ostrowscy policjanci z WRD zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. 41-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wskazało ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania w bazach danych policjanci otrzymali informację, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania autem. 41-latek odpowie wkrótce przed Sądem za kierowanie autem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Po zmianach które nastąpiły z dniem 1 stycznia tego roku, osoby, które zdecydują się na kierowanie autem bez uprawnień muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi.

Zgodnie z art 94 §  1 Kodeksu Wykroczeń -  Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Art 94 §  3 Kodeksu Wykroczeń - W razie popełnienia wykroczenia, o którym mowa w § 1, orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
 
mł.asp Marzena Laczkowska
Powrót na górę strony