Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie ostrowskim

Data publikacji 04.03.2022

Celem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców w ich najbliższym otoczeniu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, służące głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.

Każda osoba mająca komputer z dostępem do internetu ma możliwość aktualizacji informacji na mapie. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w danej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Od początku 2022 roku do wczoraj mieszkańcy powiatu ostrowskiego 205 zagrożeń z czego 13 stanowiło żart/pomyłkę,8 zgłoszeń było w trakcie weryfikacji,  91 zostało potwierdzonych (w tym 74 wyeliminowanych) a 90 niepotwierdzono natomiast 3 przekazano do innych podmiotów.

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami przez mieszkańców powiatu ostrowskiego były:

- niewłaściwa infrastruktura drogowa - 75

- nieprawidłowe parkowanie - 45

- spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych - 26

- przekraczanie dozwolonej prędkości - 21

- używanie środków odurzających - 8

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego wiedzą, że bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu zależy również od nich.
Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową KPP w Ostrowi Mazowieckiej pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wor/ na której znajduje się baner, wystarczy na niego kliknąć i już możemy zgłosić zagrożenie na mapie.

Przekazanie tych informacji zajmuje tylko chwilę. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Zgłoszenie trafi do odpowiedniej komórki Policji.
Pamiętajmy, aby z mapy korzystać rozsądnie. Każde naniesione na mapę zagrożenie spowoduje odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.
Nie zapominajmy, że zgłoszenia  w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią potrzeby pilnej interwencji Policji gdy zagrożone jest życie lub zdrowie ludzkie. W tych przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony