Aktualności

Zadbajmy o psy aby bez nadzoru nie wychodziły poza podwórko.

Data publikacji 04.03.2022

Większość naszych czworonogów ma instynkt łowiecki i gdy tylko zauważy potencjalną ofiarę ruszy za nią w pogoń, dlatego zadbajmy aby nasz psiak nie mógł wydostać się z podwórka narażając na starty w gospodarstwie np. sąsiadów.

Wczoraj mieszkanka gminy Małkinia Górna zgłosiła, że pies jej sąsiada wydostał się z posesji wszedł na jej podwórko i niczym lis złapał kurę. Dumny psiak ze zdobyczą wrócił na swoje podwórko. Policjanci rozmawiali z właścicielem psa, mężczyzna przyznał, że nie przypilnował psa ale taka sytuacja już się nie powtórzy. Mężczyzna oddał zdobycz, ponadto został ukarany przez policjantów mandatem za niewłaściwą opiekę nad zwierzakiem.

Aby uniknąć podobnej sytuacji zabezpieczmy odpowiednio odgrodzenie posesji aby pies z niej nagle nie uciekł na polowanie. W ten sposób oszczędzimy sobie przykrych konsekwencji. Pamiętajmy, że zgodnie z art. 77 KW Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000zł albo karze nagany.

zdj. poglądowe

mł.asp Marzena Laczkowska

 

Powrót na górę strony