Aktualności

W marcu jak w garncu

Data publikacji 04.03.2022

Większość z nas z niecierpliwością czeka na nadejście wiosny. Dzisiejszy poranek potwierdził stare przysłowie w marcu jak w garncu, gdzie zima miesza się oznakami wiosny.

Nie ma chyba osoby która nie czeka na nadejście wiosny. Jednak dzisiejszy poranek przywitał nas intensywnymi opadami śniegu, który zalegając na jezdni wymagał od kierowców ostrożnej jazdy. Rano temperatura wynosiła około 1 0 C dlatego padający śnieg sprawił, że nawierzchnia jezdni była śliska. Taka aura wymagała od kierowców dostosowania prędkości jazdy do występujących warunków atmosferycznych. W trosce o własne zdrowie i życie podczas takiej aury zmniejszmy prędkość jazdy a zwiększmy odległość od auta jadącego przed nami. Wówczas nagłe hamowanie nie skończy się zderzeniem. Piesi i rowerzyści również powinni zachować ostrożność gdy znajdują się na drodze. 

Podczas najbliższych nocy prognozowane są znaczne spadki temperatur dlatego apelujemy o zwracanie uwagi na osoby samotne, chore i bezdomne których życie lub zdrowie może być zagrożone. Każdą taką sytuację należy zgłosić do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 112 lub bezpośrednio 47 704 42 00.

 

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony