Aktualności

Uśmiech dziecka lekarstwem na wszelki zło

Data publikacji 02.03.2022

W dniu 1 marca 2022r funkcjonariusze policji z KPP Ostrów Maz. i KP Małkini spotkali się z dziećmi, które które ewakuowały się z terenu działań wojennych na Ukrainie

Ostrowscy policjanci,  pracownicy cywilni  komendy oraz pracownicy Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowi Maz. postanowili wnieść odrobinę radości dla dzieci które uczestniczyły w tak tragicznych wydarzeniach jakie miały miejsce i nadal są u naszych wschodnich sąsiadów. W komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Maz. oraz na Komisariacie Policji w Małkini Górnej została zorganizowana zbiórka między innymi słodyczy, kolorowanek , kredek, zabawek.

Mijają kolejne dni, a policjantom stale przyświeca jeden cel - niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Pomagamy nie tylko w ramach służby. Niejednokrotnie po służbie wracamy, aby działać jako wolontariusze. Zaangażowanie policjantów, jak również innych służb w pomoc dla uchodźców z Ukrainy jest ogromne. Pomoc dociera również od policjantów, którzy nie pełnią służby na granicy ale dbają o bezpieczeństwo w swoich jednostkach. Tam organizowane są zbiórki towarów, które już są dostarczane do potrzebujących.

Pracownicy ośrodka znajdującego się na terenie powiatu ostrowskiego, gdzie obecnie przebywają obywatele Ukrainy poinformowali, iż poświęcenia i chęci pomocy ze strony naszych obywateli nie sposób jest nie dostrzec Sąsiednie gminy, społeczność lokalna nie bacząc na koszty i czas organizują pomoc, zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy i towarów dla naszych sąsiadów z Ukrainy.

 

sierz.szt. Emilia Podbielska

 

Powrót na górę strony