Aktualności

Nietrzeźwy kierujący z zakazem prowadzenia pojazdów doprowadził do zdarzenia drogowego

Data publikacji 02.03.2022

W dniu 27 lutego 2022r w miejscowości Stare Lubiejewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.

W dniu 27 lutego 2022r w miejscowości Stare Lubiejewo  doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.

W dniu 27 lutego 2022r w godzinach popołudniowych  w miejscowości Stare Lubiejewo  doszło do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna lat 62  mieszkaniec powiatu ostrowskiego będąc  stanie nietrzeźwości wynik 1,54 mg/l kierował pojazdem marki VW Passat. W trakcie wykonywanych czynności ustalono, iż mężczyzna posiada także zakaz prowadzenia pojazdów na okres 36 miesięcy wydany przez Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej. W wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki VW Transporter którym kierował mężczyzna lat 30 mieszkaniec powiatu ełckiego (trzeźwy). Pojazd został przekazany osobie wskazanej. Dalsze czynności prowadzą policjanci z WK KPP Ostrów Mazowiecka.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto w związku z niezastosowanie się do wydanego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych mężnienie grozi kara pozbawienia wolności  od 3 miesięcy do lat 5. 

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki. 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

Powrót na górę strony