Aktualności

Areszt za podpalenie. 51-letni mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym

Data publikacji 02.03.2022

Praca ostrowskich policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o podpalenia, do których doszło w ostatnim czasie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 51-latkowi zarzutów podpalenia.

W dniu 26.02.2022r około godziny 12:00 dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaistniałym pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Jelenie. Na miejscu patrol interwencyjny potwierdził zgłoszenie. W wyniku zdarzenia doszło do całkowitego spalenia budynku mieszkalnego, który był konstrukcji drewnianej. Niestety śmierć poniosła kobieta lat 71 znajdująca się wewnątrz budynku. W toku prowadzonych czynności ustalono, iż doszło do podpalenia a sprawcą tego czynu okazał się mężczyzna lat 51, który został zatrzymany w PDOZ KPP Ostrów Maz.

W poniedziałek  Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej na wniosek ostrowskich policjantów oraz ostrowskiej Prokuratury  Rejonowej wobec 51-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 3 miesięcy.  Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności od 8 do 25 lat pozbawieni wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Dalsze czynności prowadzi Wydział Kryminalny KPP Ostrów Maz.

 

sierz.szt. Emilia Podbielska

 

Powrót na górę strony