Aktualności

Na Drodze – Patrz i Słuchaj

Data publikacji 01.03.2022

Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego

Na Drodze – Patrz i Słuchaj, to kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Celem działań jest uświadamianie i przypominanie uczestnikom ruchu, że przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, koncentracja, obserwowanie drogi i jej otoczenia, nawiązanie kontaktu wzrokowego pieszy-kierowca to czynniki, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo.

Postęp technologii oraz ciągła potrzeba bycia online sprawiają, że z jednej strony wszelkie nowinki techniczne ułatwiają i mają wpływ na bezpieczeństwo na drodze, z drugiej natomiast mogą pośrednio przyczynić się do tragedii. Telefony, słuchawki, tablety czy też „urządzenia GPS” pomagają, ale także rozpraszają uwagę.

Dynamicznie zmieniające się sytuacje drogowe powodują, że zagrożenie może powstać w bardzo krótkim czasie. Na tragiczne konsekwencje zdarzeń drogowych, szczególnie narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu. Jest to bardzo duża grupa użytkowników dróg. Należą do niej piesi, rowerzyści, motorowerzyści, motocykliści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego, a także urządzeń wspomagających ruch.

Bez względu na to, w jakim charakterze korzystamy z drogi, dla własnego bezpieczeństwa stosujmy zasadę, która jest hasłem prowadzonej akcji: Na Drodze – Patrz i Słuchaj!

 

(BRD KGP)

 

https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/214968,Na-Drodze-Patrz-i-Sluchaj.html

Powrót na górę strony