Aktualności

Policjanci pomagają osobom uciekającym przed wojną.

Data publikacji 28.02.2022

W dniu 27.02.2022r funkcjonariusze policji z KPP Ostrów Maz. spotkali się z obywatelami Ukrainy celem przekazania paczek z najpotrzebniejszymi towarami.

Mijają kolejne dni, a policjantom stale przyświeca jeden cel – niesienie wszelkiej możliwej pomocy drugiemu człowiekowi. Pomagamy nie tylko w ramach służby. Niejednokrotnie po służbie  wracamy aby działać jako wolontariusze. Zaangażowanie policjantów jak również innych służb w pomoc dla uchodźców z Ukrainy jest ogromne. Pomoc dociera również od policjantów, którzy nie pełnią służby na granicy ale dbają o bezpieczeństwo w swoich jednostkach. Tam  powstają zbiórki towarów, które już są dostarczane dla potrzebujących.

Tak też właśnie odbyło się w dniu 27.02.2022r w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowi Maz,, gdzie funkcjonariusze WRD wraz z Zespołem Dyżurnych zorganizowali paczkę najpotrzebniejszych towarów i niezwłocznie przekazali ją obywatelom Ukrainy, którzy obecnie przebywają na terenie powiatu ostrowskiego.

Pracownicy ośrodka znajdującego się na terenie powiatu ostrowskiego, gdzie obecnie przebywają obywatele Ukrainy poinformowali, iż poświecenie i chęć pomocy nie sposób jest nie dostrzec ze strony naszych obywateli. Sąsiednie gminy , społeczność lokalna nie bacząc na koszty i czas organizują pomoc, zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy i towarów dla naszych sąsiadów z Ukrainy.

 

sierz. szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony