Aktualności

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez funkcjonariuszy

Data publikacji 24.02.2022

W minionych dniach policjanci z KPP Ostrów Maz. i KP Małkinia Górna udaremnili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierującym, który odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Wielokrotnie osoby siadające za kierownicę nie zdają sobie sprawy , że kierowanie pojazdem pod działaniem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialne i prowadzi do wielu tragedii na drodze. Osoba nietrzeźwa za kierownicą jest bezpośrednim zagrożeniem dla siebie samego ale także dla innych uczestników ruchu. 

W dniu 23 lutego 2022r  w godzinach popołudniowych w miejscowości Ostrów Maz. ul. Małkińska funkcjonariusze z KP Małkinia Górna dokonali zatrzymania pojazdu marki  Iveco którego kierujący był w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna  lat 49 został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił  1,04 mg/l  oraz jak się okazało posiadał on także  zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez organ uprawniony.  Pojazd  został przekazany osobie wskazanej.  Dalsze czynności prowadzą policjanci z  WK KPP Ostrów Mazowiecka.

W dniu  23 lutego  2022r  w miejscowości Glina trasa W694  funkcjonariusze WRD KPP Ostrów Maz.    dokonali zatrzymania pojazdu marki Daewoo Matiz, którego kierujący był w stanie nietrzeźwości.  Mężczyzna lat 30 został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wynosił  0,74 mg/l , kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy a  pojazd przekazano osobie wskazanej. Dalsze czynności prowadzą policjanci z  WK KPP Ostrów Mazowiecka.

Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto apelujemy o więcej rozsądku i nie wsiadanie  za kierownicę auta po wypiciu alkoholu gdyż jedna nie przemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego a także innych życia powodując nieodwracalne  skutki. 

 

sierż.szt. Emilia Podbielska

 

 

Powrót na górę strony