Aktualności

Kolejne zdarzenia drogowe na ternie powiatu ostrowskiego

Data publikacji 23.02.2022

W ostatnich dniach warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom co ma bezpośredni wpływ na ilość zdarzeń drogowych. Z uwagi na sezon zimowy warunki na drogach uległy pogorszeniu. Morka nawierzchnia, słaba widoczność i opady śniegu to jedne z wielu elementów, które mają istotny wpływ na stan naszego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Abyśmy mogli pozytywnie zrealizować nasze plany bezwzględnie pamiętajmy o zachowaniu należytej ostrożności.

W dniu 22.02.2022r w godzinach wieczorowych na trasie K-50 na wysokości miejscowości Nowa Grabownica doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Mężczyzna lat 25 mieszkaniec powiatu ostrowskiego kierując pojazdem marki Jaguar w wyniku nie zachowania należytej ostrożności i bezpiecznej odległości od innego uczestnika ruchu doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Audi, którym kierował mężczyzna lat 24. Obaj kierowcy byli trzeźwi oraz nie potrzebowali pomocy medycznej.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w dniu 23.02.202r w godzinach porannych na terenie niezabudowanym w miejscowości Tymianki Skóry. Kierujący pojazdem marki Audi mężczyzna lat 20 nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego doprowadził do zdarzenia zdrogowego z udziałem pojazdu marki VW Sharan, którym kierował mężczyzna lat 33 mieszkaniec powiatu ciechanowskiego., nastepnie uderzył w pojazd marki Audi kierowany przez kobietę lat 44. Wszyscy  kierujący byli trzeźwi i nie potrzebowali pomocy medycznej.

W obu przypadkach na szczęście żaden z uczestników zdarzenia drogowego nie doznał poważnych urazów lecz należy pamiętać, iż mokra nawierzchnia wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych przypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad pojazdem. Wykonywanie wszelkich manewrów taki jak wyprzedzanie, wymijanie czy omijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać, o tym aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i stosować się do ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe ulegną pogorszeniu kierować się zasadą: wolniej znaczy bezpieczniej.

Panujące obecnie w naszym kraju warunki pogodowe sprawiają, iż sytuacja na drodze uległa zmianie i zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów jak i do pieszych o zachowanie należytej ostrożności i rozwagi. Wykazanie się większą cierpliwością i wyrozumiałością wobec innych uczestników ruchu może mieć znaczący wpływ na nasze wspólne bezpieczeństwo.

Warto także pamiętać o elementach odblaskowych! Kamizelka odblaskowa, opaska czy też breloczek zadbają o to abyśmy byli bardziej widoczni dla innych uczestników ruchu.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, nadmierna prędkość , lekkomyślność czy też kierowanie pod działaniem alkoholu to główne przyczyny wypadków drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii. Pamiętajmy, iż każdy kierowca siadając za kierownicę ponosi odpowiedzialność za życie i zdrowie swoje ale także i pozostałych uczestników ruchu drogowego.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska

Powrót na górę strony