Aktualności

Sprawca kradzieży telefonu komórkowego ujęty na gorącym uczynku

Data publikacji 23.02.2022

Pamiętajmy o właściwym zabezpieczaniu własnego mienia, gdyż nieodpowiednie zabezpieczenia bądź całkowity jego brak sprzyja działaniu sprawców kradzieży.

W dniu 23.02.2022r w godzinach porannych dyżurny KPP Ostrów Maz. otrzymał zgłoszenie, iż n/n sprawca wykorzystując nieuwagę zgłaszającego z niezamkniętego pojazdu dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Huawai po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych działań sprawca kradzieży został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Sprawcą przedmiotowej kradzieży okazał się 39-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu ostrowskiego, który został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w KPP Ostrów Maz. a za dokonaną kradzież odpowie przed Sądem.

Biorąc pod uwagę sposób działania sprawcy policja apeluje o odpowiednie zabezpieczenie własnego mienia celem uniknięcia negatywnych zdarzeń gdyż jak to mówi popularne powiedzenie „okazja czyni złodzieja”. Tempo dnia codziennego powoduje, że wiele osób zapomina o tych elementarnych zasadach osobistego bezpieczeństwa co w efekcie końcowym doprowadza do negatywnych zdarzeń i poważnych strat.


 

sierż.szt. Emilia Podbielska


 

Powrót na górę strony