Aktualności

Kolejne internetowe oszustwo i strata kilku tysięcy złotych

Data publikacji 17.02.2022

Niestety mieszkańcy powiatu ostrowskiego nadal postępują nie rozsądnie otwierając przesłane przez obce osoby linki, tym sposobem tracą zgromadzone na koncie pieniądze.

Wczoraj po południu 28-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła w małkińskim komisariacie oszustwo. Kobieta przekazała policjantom, że jej 16-letnia siostra jakiś czas temu postanowiła wystawić na jednym z portali sukienkę do sprzedaży za kilkadziesiąt złotych. We wtorek odezwała się do 16-latki nieznana osoba i zgłosiła chęć zakupu. Po pisemnej konwersacji 16-latka otrzymała od niej link, który otworzyła i tam wpisała login oraz hasło dostępowe do rachunku bankowego. Następnie 28-latka otrzymała informację z banku, że z konta wypłacono kilka tysięcy złotych.

Mimo naszych apeli niestety mieszkańcy powiatu ostrowskiego nadal pozwalają się oszukiwać tracąc pieniądze. Wcześniej ofiarami oszustów padali kupujący, którzy pomimo wpłaty pieniędzy nie otrzymywali zamówionego towaru. Obecnie oszuści zmienili taktykę działania i to sprzedawcy padają ich ofiarą. Ponownie apelujemy aby absolutnie pod żadnym pozorem nie otwierać żadnych linków przesyłanych m.in przez potencjalnych kupców. Otwierając taki link zostajemy przekierowani na fałszywą stronę gdzie po wpisaniu hasła i loginu udostępniamy oszustom nasz rachunek bankowy i wówczas przestępcy mają nieograniczone możliwości działania.

mł.asp Marzena Laczkowska

Powrót na górę strony