Aktualności

Kierujący autem nagrywał nieoznakowany radiowóz, nie wiedząc, że również jest nagrywany prze video rejestrator

Data publikacji 16.02.2022

Kierowcy często lekceważą zakaz korzystania z telefonu podczas jazdy. Sytuacja jest szczególnie niebezpieczna gdy kierowca rozmawia lub wysyła sms/mms trzymając telefon w dłoni. Wówczas jego cała uwaga nie jest skupiona na drodze i tym co się na niej dzieje, wtedy nie trudno o nieszczęście.

W minioną środę rano policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED pełnili służbę na drodze S-8. W Dybkach zauważyli jadącego za nimi mercedesa. Kierowca auta podczas jazdy korzystał z telefonu, mężczyzna nagrywał nieoznakowany radiowóz. 27-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego nie był świadomy, że jego wykroczenie również jest rejestrowane przez tylną kamerę. Jakież było zdziwienie gdy został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna po poznaniu powodu kontroli drogowej bez żadnego słowa przyjął 500zł mandat.

Ostrowscy policjanci działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED nie reagują tylko wobec kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość ale i na inne wykroczenia. Apelujemy do kierowców o nie używanie telefonu podczas jazdy autem. Kierując samochodem nasza cała uwaga powinna skupić się na jezdni aby w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia szybko i skutecznie zareagować.

mł.asp Marzena Laczkowska

 

 

 

Film OSTRÓW Film

Pobierz plik OSTRÓW Film (format mp4 - rozmiar 2.08 MB)

Pliki do pobrania

  • 47.07 KB
Powrót na górę strony