Aktualności

Mazowiecka Grupa SPEED

Data publikacji 14.02.2022

Jazda z nadmierną prędkością to nadal jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Celem Mazowieckiej Grupy SPEED jest eliminowanie z ruchu kierowców nie stosujących się do znaków drogowych oraz poruszających się z nadmierną prędkością.

Nadmierna prędkość, brawura, a czasami alkohol i narkotyki, to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, z jakimi na co dzień walczą policjanci z mazowieckiej grupy SPEED.  Ponadto ich działania mają na celu ograniczanie agresji drogowej. Każdy kierowca, który swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, musi mieć świadomość nieuchronności kary. Gdy na swojej drodze spotka policjantów z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest walka z piratami drogowymi, poniesie surowe konsekwencje za niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, na jakie naraża siebie i innych użytkowników dróg.

W minionym tygodniu ostrowscy policjanci działając w ramach Mazowieckiej Grupy SPEED  ujawnili 87 kierowców  przekraczających dopuszczalną prędkość. Ponadto zostało zatrzymane  jedno praw jazdy w związku z nadmiernym przekroczeniem  prędkości na obszarze zabudowanym. 

W dniu 9.02.2022r na terenie miejscowości Zgleczewo-Szlacheckie -trasa W694  policjanci z mazowieckiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej  mężczyznę lat 36,  mieszkaniec powiatu makowskiego, który kierując pojazdem marki Renault przekroczył dopuszczalną prędkość  na obszarze zabudowanym o 55 km/h.

sierż.szt. Emilia Podbielska      

Powrót na górę strony